
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Pitch | 1.25 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 2410
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14054
Ext.Price$0.14054
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14054 | $0.14054 |
| 10 | $0.07027 | $0.70270 |
| 50 | $0.06325 | $3.16250 |
| 100 | $0.05694 | $5.69400 |
| 500 | $0.05247 | $26.23500 |
| 1000 | $0.04835 | $48.35000 |
| 3000 | $0.04455 | $133.65000 |
| 5000 | $0.04105 | $205.25000 |
| 10000 | $0.03783 | $378.30000 |
